Kadınlar için en tehlikeli ülkeler listesinde ABD 10. sırada yer aldı

tarafından
93
Kadınlar için en tehlikeli ülkeler listesinde ABD 10. sırada yer aldı
İngiltere merkezli Thomson Reuters Vakfı tarafından düzenlenen araştırmaya göre ‘kadınlar için dünyanın en tehlikeli ülkeleri’ listelendi. Hindistan, Afganistan ve Suriye’nin ilk üç ülke olarak sıralandığı listede ABD 10. sırada yer aldı. ABD ‘cinsel istismarla ilgili suçlar’ katagorisinde ise Suriye ile birlikte 3. sırayı aldı.
Kadınlar için en tehlikeli ülkeler listesinde ABD 10. sırada yer aldı Uzmanlarla yapılan uluslararası bir araştırmanın sonuçlarına göre ABD, “kadınlar için dünyanın en tehlikeli ülkeleri” listesine üst sıralardan giren tek Batı ülkesi oldu. İngiltere merkezli Thomson Reuters Vakfı tarafından, dünya genelinde kadınların durumunu araştıran 550 uzmanla yapılan çalışmanın sonucu ilginç veriler ortaya koydu.
Kadınlar için en tehlikeli ülkeler listesinde ABD 10. sırada yer aldı Araştırmaya göre, ilk sırada Hindistan’ın bulunduğu “kadınlar için en tehlikeli ülkeler” listesinde ABD 10. sırada yer aldı. Listede Hindistan’ı, Afganistan, Suriye, Somali, Suudi Arabistan, Pakistan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Yemen ve Nijerya takip etti.

devamı aşağıda Dikkat sahte altın! Dikkat sahte altın! Dikkat sahte altın! Uzmanlar uyarıyor! Tatilde bekleyen büyük tehlike Uzmanlar uyarıyor! Tatilde bekleyen büyük tehlike Uzmanlar uyarıyor! Tatilde bekleyen büyük tehlike devamı
Kadınlar için en tehlikeli ülkeler listesinde ABD 10. sırada yer aldı Nijerya’nın ardından 10. sırada yer alan ABD ise listenin ilk 10’una giren tek Batılı ülke olarak kayıtlara geçti. Araştırmada ABD, taciz dahil cinsel istismar, cinsel şiddet ve cinsel suçlarla ilgili yargı süreçlerindeki adalet sorunları gibi ana başlıklar altında kadınlar için “tehlikeli” kategorisinde değerlendirildi.
Kadınlar için en tehlikeli ülkeler listesinde ABD 10. sırada yer aldı Farklı kategorilerde ayrı listelerin de oluşturulduğu araştırmada ABD, “cinsel istismarla ilgili suçlar” kategorisinde Suriye ile birlikte üçüncü sırayı paylaştı.

Kadınlar için en tehlikeli ülkeler listesinde ABD 10. sırada yer aldı Araştırmaya katılan uzmanlar, bu araştırmanın özellikle ABD’deki cinsel tacizle ilgili suçlara uluslararası kamuoyunun daha fazla ilgi göstermesine neden olduğuna işaret ederek, bundan sonra da ABD’nin bu alanda yakından izleneceğine vurgu yaptı. devamı aşağıda Amrabat'tan canlı yayında olay sözler! Amrabat'tan canlı yayında olay sözler! Amrabat’tan canlı yayında olay sözler! Yıllık 283 bin TL maaşı kimse istemiyor! Yıllık 283 bin TL maaşı kimse istemiyor! Yıllık 283 bin TL maaşı kimse istemiyor! devamı
Kadınlar için en tehlikeli ülkeler listesinde ABD 10. sırada yer aldı ABD’de son yıllarda cinsel istismar ve cinsel tacizle ilgili özellikle Hollywood ünlülerine yönelik suçlamalarda ciddi artış görülmüş, yapımcı Harvey Weinstein hakkındaki suçlamalar uluslararası arenada “MeeToo” başlıklı kampanyaya dönüşmüştü.
Kadınlar için en tehlikeli ülkeler listesinde ABD 10. sırada yer aldı